Grătar pe gaz El Fuego San Francisco 4+1
Grătarul robust pe gaz El Fuego® San Francisco oferă performanțe de top, funcții practice și un design elegant. Ideal pentru oricine dorește să grătarăască confortabil, rapid și cu certitudinea unor rezultate excelente – indiferent dacă pregătiți fripturi suculente, preparate din legume sau garnituri.
Grătarul robust pe gaz El Fuego® San Francisco oferă performanțe de top, funcții practice și un design elegant. Ideal pentru oricine dorește să grătarăască confortabil, rapid și cu certitudinea unor rezultate excelente – indiferent dacă pregătiți fripturi suculente, preparate din legume sau garnituri.
Avantaje și caracteristici principale ale grătarului pe gaz San Francisco
- Suprafață mare de grătar de 68 × 42 cm cu grătar din fontă pentru distribuția uniformă a căldurii
- Grătar de încălzire pentru a menține temperatura alimentelor gătite
- 4 arzătoare principale puternice din oțel inoxidabil (câte 3,0 kW)
- 1 arzător lateral (2,5 kW) – ideal pentru prepararea sosurilor sau a garniturilor
- Putere totală de 14,5 kW cu creștere rapidă a temperaturii
- Aprindere piezoelectrică pentru pornire ușoară
- Spațiu de depozitare integrat pentru ustensile de grătar și alte echipamente
- Două roți mari din plastic permit transportul ușor fără a deteriora podeaua
- Prelucrare de calitate din oțel și fier pentru o durată lungă de viață
- Dulap inferior (poate găzdui o butelie de gaz de 5 kg)
Date tehnice
- Dimensiuni: aprox. 122 × 104,5 × 57 cm
- Suprafață grătar: cca 68 × 42 cm (grătar din fontă)
- Consum de gaz: cca 1055 g/h (4× 218 g/h + 1× 183 g/h)
- Tip de gaz: propan, butan și amestecurile lor
- Presiunea gazului: 50 mbar
- Injectoare: arzător principal 0,75 mm / arzător lateral 0,66 mm
- Categoria gazului: I3 B/P (50)
- Aprindere: piezoelectrică
- Material: fier, oțel
Informații suplimentare
- Greutate: aprox. 26,6 / 29,8 kg
- Dimensiunile pachetului: cca 68 × 43,5 × 58 cm
- Număr de comandă: AY5631
- Cod EAN: 4250373256313
- Se poate achiziționa opțional husa de protecție: https://www.ohenvzahrade.cz/husa-de-protectie-pentru-gratar/
Grătarele El Fuego sunt echipate cu un furtun de gaz cu o supapă conform standardului german, care nu este compatibil cu buteliile de gaz cehe obișnuite.
Pentru a vă scuti de griji, pentru clienții din Republica Cehă și Slovacia, oferim gratuit la fiecare grătar furtun de gaz și reducție, datorită cărora grătarul poate fi conectat fără probleme la o butelie de gaz utilizată în mod obișnuit și utilizat imediat, fără a fi necesare modificări suplimentare sau achiziționarea de accesorii suplimentare. În alte țări, standardele de conectare pot diferi, dar reducțiile necesare sunt disponibile în mod obișnuit pe piața locală.
Cu grătarul San Francisco 4+1 obțineți un ajutor puternic pentru fiecare provocare de grătar. Practic, rezistent și pregătit să îndeplinească așteptările chiar și ale bucătarilor mai pretențioși.
| Cod | Cod: AY5631 |
|---|---|
| Numele mărcii: | El Fuego |
| Categorie: | grătare pe gaz |
| Greutate: | 27 kg |
| EAN: | 4250373256313 |
| Suprafață de grătar: | 68 x 42 cm |
| Greutate: | cca 26,6 / 29,8 kg |
| Categoria de gaz: | I3 B/P (50) |
| Material: | fier, oțel |
| Dimensiuni: | cca 122 × 104,5 × 57 cm |
| Dimensiunile pachetului: | cca 68 × 43,5 × 58 cm |
| Consumul de gaz: | cca 1055 g/h (4× 218 g/h + 1× 183 g/h) |
| Presiunea gazului: | 50 mbar |
| Tip de gaz: | propan, butan și amestecurile lor |
| Dimensiunea duzei: | arzător principal 0,75 mm / arzător lateral 0,66 mm |
| Performanţă: | 4 arzătoare principale puternice din oțel inoxidabil (câte 3,0 kW) + 1 arzător lateral (2,5 kW) |
| Aprindere: | piezoelectric |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
