Grătar pe gaz El fuego - Columbus 4+1, 15,2 kW
Vă prezentăm grătarul pe gaz El Fuego – Columbus 4+1 cu arzător lateral suplimentar, care permite prepararea mai multor feluri de mâncare simultan. Un ajutor excelent pentru orice grădină sau terasă.
Grătar pe gaz El fuego - Columbus 4+1, 15,2 kW.
complet de gaz grătarului El Fuego - Columbus 4+1
- Grătar emailat
- Suprafață de încălzire cromată
- Capac cu mâner
- Termometru
- 4 arzătoare principale din oțel inoxidabil + arzător lateral
- Grătar fabricat parțial din oțel
- Aprindere automată piezo integrată în butoane
- 2 rafturi
- Dulap practic (poate găzdui o butelie de gaz de 5 kg)
- Tavă de scurgere a grăsimii detașabilă
- 2 roți
- GRATUIT reductor pentru conectarea regulatorului de presiune german la butelia de gaz folosită în Republica Cehă
Specificații grătarului pe gaz El Fuego - Columbus 4+1
- Dimensiuni: 130 x 107,5 x 58,5 cm
- Suprafață de grătar: 68 x 41 cm
- 4 arzătoare principale de 2,93 kW fiecare + 1 arzător lateral de 3,5 kW (total 15,22 kW)
- Consum de gaz: aprox. 877 g/h (4 arzătoare principale, fiecare aprox. 209 g/h + 1 arzător lateral cu 250 g/h)
- Greutate: aprox. 29 kg
De ce merită să alegeți grătarul nostru El Fuego - Columbus 4+1
Acest grătar pe gaz este fabricat conform standardelor înalte de calitate și respectă toate normele aplicabile pentru a asigura cea mai mare siguranță posibilă la grătar.
Designul simplu, atemporal, în combinație cu funcționalitatea ridicată, va încânta șeful grătarului și oaspeții săi. Diferitele opțiuni de setare vă permit să pregătiți rapid și ușor orice fel de mâncare doriți.
Arzătorul lateral asigură o flexibilitate și mai mare. Îl puteți folosi în timpul grătarului, de exemplu, pentru a pregăti un sos sau pentru a încălzi apa pentru cafea.
Grătarul pe gaz oferă o serie de avantaje față de grătarele pe cărbune. Printre principalele avantaje se numără confortul și caracterul practic. Puteți începe să pregătiți mâncarea în câteva minute, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la cenușă și puteți regla cu ușurință intensitatea flăcării.
Grătarul Columbus 4+1 oferă suficient spațiu de depozitare, astfel încât să aveți toate ustensilele necesare la îndemână.
Datorită roților mari, grătarul este ușor de transportat.
Grătarele El-Fuego sunt echipate cu un furtun de gaz cu supapă conform standardului german, care nu este compatibil cu buteliile de gaz cehe obișnuite.
Pentru a vă scuti de griji, pentru clienții din Republica Cehă și Slovacia, includem la fiecare grătar Furtun de gaz GRATUIT și reductor , datorită cărora grătarul poate fi conectat cu ușurință la o butelie de gaz uzuală și utilizat imediat, fără a fi nevoie de modificări suplimentare sau de achiziționarea de accesorii suplimentare. În alte țări, standardele de conectare pot diferi, dar reductoarele necesare sunt disponibile pe piața locală.
Încă nu e ceea ce căutați? Aruncă o privire la toate grătarele noastre aici. Cu siguranță veți găsi ceva pe placul dumneavoastră.
Alte articole de foc găsiți în categoria grătar, prăjire și gătit în natură.
| Cod | Cod: AY0563 |
|---|---|
| Numele mărcii: | El Fuego |
| Categorie: | grătare pe gaz |
| Greutate: | 30 kg |
| EAN: | 4250373205632 |
| Aprindere: | Piezoelectric |
| Categoria de gaz: | I3 B/P (50) |
| Consumul de gaz: | 1086 g/h (4 arzătoare principale de 209 g/h + 1 arzător lateral de 250 g/h) |
| Dimensiunea duzei: | arzătoare principale 0,76 mm / arzător lateral 0,81 mm |
| Dimensiuni: | 130 × 107,5 × 58,5 cm |
| Dimensiunile pachetului: | 76,5 × 29 × 57,5 cm |
| Greutate: | 28,2 kg (netto) / 30,6 kg (brutto) |
| Material: | Fier, oțel |
| Performanţă: | 4 arzătoare principale (câte 2,93 kW) + 1 arzător lateral (3,5 kW), total 15,22 kW |
| Presiunea gazului: | 50 mbar |
| Rețea de încălzire: | 63 × 16 cm (cromat) |
| Suprafață de grătar: | 68 × 41 cm (grătar emailat) |
| Tip de gaz: | propan, butan și amestecurile lor |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
