Grătar pe gaz El fuego - Dayton 4+1, 12,3 kW
Vă prezentăm grătarul pe gaz El Fuego – Dayton 4+1 cu arzător lateral suplimentar, care permite prepararea mai multor feluri de mâncare simultan. Un ajutor excelent pentru orice grădină sau terasă.
Grătar pe gaz El fuego - Dayton 4+1, 12,3 kW.
complet de gaz grătarului El Fuego - Dayton 4+1
- Grătar cromat din oțel
- Suprafață de încălzire din oțel inoxidabil
- Capac
- Termometru până la 430 °C
- 4 arzătoare principale + arzător lateral
- Grătar parțial fabricat din oțel inoxidabil
- Aprindere automată piezo integrată în butoane
- Parte de depozitare
- Dulap practic (poate găzdui o butelie de gaz de 5 kg)
- 2 roți
- GRATUIT reductor pentru conectarea regulatorului de presiune german la butelia de gaz folosită în Republica Cehă
Specificații grătarului pe gaz El Fuego - Dayton 4+1
- Dimensiuni: aprox. 127,5 x 97 x 53 cm
- Suprafață grătar: aprox. 64 x 35 cm
- 4 arzătoare principale de 2,5 kW fiecare + 1 arzător lateral de 2,3 kW (total 12,3 kW)
- Consum de gaz: aprox. 877 g/h (4x 178 g/h + 165 g/h)
- Greutate: aprox. 23 kg
De ce merită să alegeți grătarul nostru El Fuego - Dayton 4+1?
Acest grătar pe gaz este fabricat conform standardelor înalte de calitate și respectă toate normele aplicabile pentru a asigura cea mai mare siguranță posibilă la grătar.
Designul simplu, atemporal, în combinație cu funcționalitatea ridicată, va încânta șeful grătarului și oaspeții săi. Diferitele opțiuni de setare vă permit să pregătiți rapid și ușor orice fel de mâncare doriți.
Arzătorul lateral asigură o flexibilitate și mai mare. Îl puteți folosi în timpul grătarului, de exemplu, pentru a pregăti un sos sau pentru a încălzi apa pentru cafea.
Grătarul pe gaz oferă o serie de avantaje față de grătarele pe cărbune. Printre principalele avantaje se numără confortul și caracterul practic. Puteți începe să pregătiți mâncarea în câteva minute, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la cenușă și puteți regla cu ușurință intensitatea flăcării.
Grătarul Dayton 4+1 oferă suficient spațiu de depozitare, astfel încât să aveți toate ustensilele necesare la îndemână.
Datorită roților mari, grătarul este ușor de transportat.
Grătarele El-Fuego sunt echipate cu un furtun de gaz cu supapă conform standardului german, care nu este compatibil cu buteliile de gaz cehe obișnuite.
Pentru a vă scuti de griji, pentru clienții din Republica Cehă și Slovacia, includem la fiecare grătar GRATUIT furtun de gaz și reducție, datorită căreia grătarul poate fi conectat fără probleme la o butelie de gaz utilizată în mod obișnuit și utilizat imediat, fără a fi necesare modificări suplimentare sau achiziționarea de accesorii suplimentare. În alte țări, standardele de conectare pot diferi, dar reductoarele necesare sunt disponibile pe piața locală.
Încă nu e ceea ce căutați? Aruncă o privire la toate grătarele noastre aici. Cu siguranță veți găsi ceva pe placul dumneavoastră.
Alte articole de foc găsiți în categoria grătar, prăjire și gătit în natură.
| Cod | Cod: AY0459 |
|---|---|
| Numele mărcii: | El Fuego |
| Categorie: | grătare pe gaz |
| Greutate: | 25 kg |
| EAN: | 4250373204598 |
| Alte echipamente: | Suprafețe de depozitare, roți pentru manevrare ușoară |
| Aprindere: | Piezoelectric |
| Consumul de gaz: | 877 g/h (4× 178 g/h + 165 g/h) |
| Dimensiuni: | 127,5 × 97 × 53 cm |
| Dimensiunile pachetului: | 75 × 54 × 45 cm |
| Greutate: | 21,5 kg (netto) / 25 kg (brutto) |
| Material: | Oţel |
| Numărul de arzătoare: | 4 principal (2,5 kW fiecare) + 1 lateral (2,3 kW) |
| Performanță totală: | 12,3 kW |
| Suprafață de grătar: | 64 × 35 cm |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
