Grătar pe gaz El fuego - San Angelo 4+1, 13,7 kW
Vă prezentăm grătarul pe gaz El Fuego – San Angelo 4+1 cu arzător lateral suplimentar, care permite prepararea mai multor feluri de mâncare simultan. Un ajutor excelent pentru orice grădină sau terasă.
Grătar pe gaz El fuego - San Angelo 4+1, 13,7 kW.
complet de gaz grătarului El Fuego - San Angelo 4+1
- Grătar din fontă
- Suprafață de încălzire din oțel inoxidabil
- Capac cu mâner
- Termometru până la 430 °C
- 4 arzătoare principale + arzător lateral
- Grătar parțial fabricat din oțel inoxidabil
- Aprindere automată piezo integrată în butoane
- Recipient retractabil pentru grăsime
- Parte de depozitare
- Dulap practic (poate găzdui o butelie de gaz de 5 kg)
- 2 roți
- GRATUIT reductor pentru conectarea regulatorului de presiune german la butelia de gaz folosită în Republica Cehă
- Se poate achiziționa husă de protecție: https://www.ohenvzahrade.cz/ochrany-kryt-na-gril/
Specificații ale grătarului pe gaz El Fuego - San Angelo 4+1
- Dimensiuni: aprox. 120 x 110 x 53 cm
- Suprafață de grătar: aprox. 62 x 38 cm (fontă)
- 4 arzătoare principale de 2,8 kW fiecare + 1 arzător lateral de 2,5 kW (total 13,7 kW)
- Consum de gaz: aprox. 1405 g/h (4 x aprox. 204 g/h + 1 x aprox. 181 g/h)
- Greutate: aprox. 23 kg
De ce merită să alegeți grătarul nostru El Fuego - San Angelo 4+1?
Acest grătar pe gaz este fabricat conform standardelor înalte de calitate și respectă toate normele aplicabile pentru a asigura cea mai mare siguranță posibilă la grătar.
Designul simplu, atemporal, în combinație cu funcționalitatea ridicată, va încânta șeful grătarului și oaspeții săi. Diferitele opțiuni de setare vă permit să pregătiți rapid și ușor orice fel de mâncare doriți.
Arzătorul lateral asigură o flexibilitate și mai mare. Îl puteți folosi în timpul grătarului, de exemplu, pentru a pregăti un sos sau pentru a încălzi apa pentru cafea.
Grătarul pe gaz oferă o serie de avantaje față de grătarele pe cărbune. Printre principalele avantaje se numără confortul și caracterul practic. Puteți începe să pregătiți mâncarea în câteva minute, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la cenușă și puteți regla cu ușurință intensitatea flăcării.
Grătarul San Angelo 4+1 oferă suficient spațiu de depozitare, astfel încât să aveți toate ustensilele necesare la îndemână.
Datorită roților mari, grătarul este ușor de transportat.
Grătarele El-Fuego sunt echipate cu un furtun de gaz cu supapă conform standardului german, care nu este compatibil cu buteliile de gaz cehe obișnuite.
Pentru a vă scuti de griji, pentru clienții din Republica Cehă și Slovacia, includem la fiecare grătar GRATUIT furtun de gaz și reducție, datorită căreia grătarul poate fi conectat fără probleme la o butelie de gaz utilizată în mod obișnuit și utilizat imediat, fără a fi necesare modificări suplimentare sau achiziționarea de accesorii suplimentare. În alte țări, standardele de conectare pot diferi, dar reductoarele necesare sunt disponibile pe piața locală.
Încă nu e ceea ce căutați? Aruncă o privire la toate grătarele noastre aici. Cu siguranță veți găsi ceva pe placul dumneavoastră.
Alte articole de foc găsiți în categoria grătar, prăjire și gătit în natură.
| Cod | Cod: AY0582 |
|---|---|
| Numele mărcii: | El Fuego |
| Categorie: | grătare pe gaz |
| Greutate: | 25 kg |
| EAN: | 4250373205823 |
| Aprindere: | Piezoelectric |
| Categoria de gaz: | I3 B/P (50) |
| Consumul de gaz: | 997 g/h (4 arzătoare principale a câte 204 g/h + 1 arzător lateral de 181 g/h) |
| Dimensiunea duzei: | arzător principal 0,70 mm / arzător lateral 0,66 mm |
| Dimensiuni: | 119,5 × 110,5 × 53 cm |
| Dimensiunile pachetului: | 83 × 49 × 52 cm |
| Greutate: | 23 kg (netto) / 25 kg (brutto) |
| Material: | fier, oțel, oțel inoxidabil |
| Performanţă: | 4 arzătoare principale (câte 2,8 kW) + 1 arzător lateral (2,5 kW), total 13,7 kW |
| Presiunea gazului: | 50 mbar |
| Rețea de încălzire: | 58,5 × 13,5 cm (grătar din oțel inoxidabil) |
| Suprafață de grătar: | 61,5 × 37,5 cm (grătar din fontă) |
| Tip de gaz: | propan, butan și amestecurile lor |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
