Alkoholometr s teploměrem Browin

Neohodnoceno

Alkoholometr s teploměrem Browin

 

Přesné měření - lihoměr umožňuje přesně změřit obsah alkoholu od 0 do 95%. 

Rýchlý  výsledek - Hodnota odebraná přímo z lihoměru je konečná hodnota a nevyžaduje další přepočty. Měření procent v alkoholu nebylo nikdy tak snadné!

199 Kč
Skladem (>5 ks)

 

Alkoholometr s teploměrem Browin.

 

Specifikace Alkoholometru

Rozměry alkoholometru: 1,9 x 1,9 x 23,5 cm

 

Jak se Alkoholometr používá?

Pro provedení měření by měla být zkumavka naplněna malým množstvím kapaliny, a to takovým množstvím, aby plovák v ní umístěný plaval ve svém objemu a nedotýkal se stěn nádoby. Jakmile byla stanovena hladina ponoření, lze provést odečet na základě polohy spodního tekutého menisku.
Kapalina mění svou koncentraci (molekuly se roztahují a smršťují) vlivem teploty. Nezapomeňte proto odečíst při 20 °C, pak bude spolehlivý a přesný.

 

Proč se vyplatí zvolit naš Alkoholometr? 

Alkohoměr s teploměrem ve skleněné trubici - hustoměr, který umožňuje měřit obsah alkoholu v bezbarvých vodkách, bez cukru. Je to měřidlo, které se jistě bude hodit ve vaší domácnosti, ale i v barech při ředění lihovin do nápojů! Měřidlo se skládá ze zkumavky a plováku, s velkou stupnicí od 0 do 95 % obj. alkoholu. V plováku je také trvale umístěn teploměr, který umožňuje kontrolovat teplotu kapaliny během měření. Pomocí tohoto přístroje snadno, rychle a hlavně přesně změříte procenta v čistých alkoholech (vodka, lihovina, měsíční svit), tedy těch, které neobsahují žádné příměsi cukrů a barviv, které falšují výsledek. Lihoměr proto není vhodný pro měření procent ve vínech a lihovinách! Měření je extrémně jednoduché a výsledek se odečítá přímo, bez dalších přepočtů. Ploché dno usnadňuje měření stabilizací plováku. Nádobu lze během měření opřít o pracovní desku, ale měla by se celou dobu držet.

Vzhledem k tomu, že měřidla jsou škálovány při 20°C, doporučuje se provádět měření při stejné teplotě, což usnadňuje teploměr umístěný v lihoměru. Protože kapalina mění svou koncentraci (molekuly se roztahují a smršťují) vlivem teploty, bude nejspolehlivější a nejpřesnější měření prováděné při 20 °C. Skleněný lihoměr je vybaven nerozbitnou zkumavkou, která je vyrobena z materiálu vhodného pro styk s potravinami - včetně alkoholů.

 

 

 

Poznámka: Indikátor se používá ke stanovení obsahu alkoholu v bezbarvých vodkách a vodkách bez cukru. Testovaný roztok by měl mít v době měření teplotu 20°C

 

 

Co takhle dokoupit ještě destilátor? Mrkněte na všechny naše destilátory zde. Zaručeně si vyberete.

 

Další příslušenství najdete v kategorii přílušenství k destilátorům.

Kód Kód: 1050
Jméno značky: Browin
Kategorie: Přislušenství k destilátorům
Hmotnost: 0.5 kg